Oczyszczanie organizmu
Zdrowa dieta i oczyszczanie organizmu

Czy demencja spada Historyczne trendy i przyszłe trajektorie ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Jako Satizabal et al. wskazać, że każdy istniejący raport ma ograniczenia. Ich nowe dane, które pokonują wiele z tych ograniczeń, pokazują wartość inwestycji w długoterminowe, podłużne badania epidemiologiczne, takie jak Framingham Heart Study. Ale dane wciąż odzwierciedlają tylko jedną próbkę populacji. To, czy zostaną zaakceptowane jako przekonujące dowody na powszechne zmniejszenie częstości występowania demencji, stanie się jasne dopiero z czasem. Po drugie, ponieważ trajektorie częstości występowania chorób przewlekłych odzwierciedlają złożone interakcje wielu przyczynowych czynników, prawie zawsze nie ma pewności, czy spadki będą kontynuowane, czy odwrotnie. Nawet jako konsensus w sprawie międzynarodowej redukcji CAD skonsolidowanej między latami 70. i 90. pojawiły się również niepokojące dowody na temat tendencji wyrównawczych4. Entuzjazm w kampaniach przeciwko zdrowiu publicznemu przeciwko CAD był kruchy, nawet w krajach takich jak Finlandia, które tak dobrze prezentowały swoją obietnicę. Powszechny wzrost otyłości i cukrzycy może stymulować odradzanie się CAD. Wielu badaczy ostrzega, że upadek CAD może zatrzymać się, a nawet odwrócić – coś, co zdarzyło się wśród młodych dorosłych i innych subpopulacji w Europie, Australii i Stanach Zjednoczonych. Inne kraje, takie jak Chiny, nadal odnotowują wzrost CAD, bez oznak plateau lub odwrócenia.
Wszystkie te wyrównawcze tendencje mogą również wpływać na demencję. Rocca i jego współpracownicy ostrzegają, że wzrost otyłości, cukrzycy i nadciśnienia może podważyć korzyści osiągane dzięki lepszej edukacji, bogactwu i kontroli naczyniowych czynników ryzyka. Nawet jeśli rozpoczął się spadek demencji, może nie wystarczyć: wynik zależy od różnicy różnych trendów
Po trzecie, te dwuznaczności otwierają pole bitwy dla sprzecznych interpretacji przez zainteresowane strony. Decydenci polityczni mogą wykorzystywać te same dane, aby opowiadać bardzo różne historie o zdrowiu publicznym. Prognozy przyszłości CAD wciąż przechodzą między narracjami triumfu i katastrofy4. Dobrą wiadomością jest to, że coraz więcej krajów donosi o spadku. Zła wiadomość jest dowodem na kruchość tych zysków.
Narracje demencji pozostają podobnie ciągliwe. We wczesnych latach osiemdziesiątych, nawet po odrzuceniu CAD, pomimo świadomości, że demencja ma wiele czynników ryzyka związanych z CAD, lekarze zaczęli ostrzegać przed eksplozją epidemii demencji.5 Spadek rozpowszechnienia, który zaskoczył Mantona i współpracowników w 2005 roku, można było przewidzieć dekady wcześniej. Jednak pomimo tych spadków demencja pozostanie problemem. Rozpowszechnienie się demencji może wzrosnąć, nawet jeśli częstość występowania zmniejszy się, jeśli globalna populacja żyje dłużej. Bezwzględna liczba osób z demencją może wzrosnąć, nawet jeśli spada zarówno częstość występowania, jak i częstość występowania, jeśli wielkość populacji w starszym wieku wzrasta. To wyjaśnia, dlaczego, po 10 latach w erze raportów o zmniejszaniu się demencji w wybranych populacjach, Satizabal i jego koledzy wciąż piszą, że rozpowszechnienie demencji ma wzrosnąć, gdy nasze społeczeństwa się starzeją . Nawet badacze rygorystycznie badający dowody spadku nadal się martwią. o tym, co przyniesie przyszłość.
Historia daje powody do nadziei. Dowody na spadek demencji po raz kolejny pokazują, że nasz ciężar choroby jest plastyczny
[podobne: skurcz auksotoniczny, revalid cena, revalid opinie ]

Tags: , ,

No Responses to “Czy demencja spada Historyczne trendy i przyszłe trajektorie ad”

 1. Dorota Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: obdukcja[...]

 2. Cross Thread Says:

  u mnie pojawił się ból biodra

 3. Mindless Bobcat Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: implanty zielona góra[...]

 4. Dominika Says:

  Bzdety piszecie i tyle

 5. Marlena Says:

  [..] Cytowany fragment: oleje[...]

 6. Cabbie Says:

  Zapalenie oskrzeli mam co najmniej 2 razy w roku

Powiązane tematy z artykułem: revalid cena revalid opinie skurcz auksotoniczny