Oczyszczanie organizmu
Zdrowa dieta i oczyszczanie organizmu

Czy demencja spada Historyczne trendy i przyszłe trajektorie

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W 2005 r. Badacze z Centrum Badań Demograficznych w Duke wykazali zaskakujący trend : dane z National Long-Term Care Surveys wykazały, że częstość występowania poważnych zaburzeń poznawczych w populacji Medicare zmniejszyła się znacznie w latach 1982-1999.1 W czasie, gdy demograficzne demograficzne poprowadziły do przewidywań zbliżającego się kryzysu demencji, odkrycie to dało nadzieję. Od tego czasu inne doniesienia w podobny sposób pokazują, że częstość występowania demencji zmniejsza się w różnych populacjach. Badacze zaproponowali wiele możliwych wyjaśnień, w tym zwiększenie zamożności, lepsze wykształcenie, kontrolę naczyniowych czynników ryzyka oraz stosowanie statyn, leków przeciwnadciśnieniowych i niesteroidowych leków przeciwzapalnych.1.2 Jednak nawet naukowcy opisują swój ostrożny optymizm w odniesieniu do określonych populacji nadal przewidują czterokrotne zwiększenie rozpowszechnienia globalnego w nadchodzących dziesięcioleciach W tym wydaniu czasopisma Satizabal i jego współpracownicy zgłaszają bardziej mocne dowody na obniżenie demencji (strony 523-32). Korzystając z danych pochodzących z obserwacji zebranych w badaniu Framingham Heart Study od 1975 r. Do chwili obecnej, odkryli oni o 20% spadek częstości występowania demencji w każdej dekadzie, nawet gdy zwiększył się średni wskaźnik masy ciała, częstość występowania cukrzycy i wiek populacji. Czy możemy teraz dojść do wniosku, że fala obróciła się w epidemii demencji. Potencjalny spadek demencji, obserwowany w świetle narastania i upadku innych poważnych chorób, budzi jeszcze więcej kuszącej perspektywy: czy możemy kontrolować nasz ciężar choroby.
Nie jest to pierwszy przypadek, gdy profesja medyczna i społeczność zdrowia publicznego zmagają się z interpretacją raportów o nieoczekiwanym odwróceniu epidemii chorób przewlekłych.4 W 1964 r. Urzędnicy służby zdrowia w Kalifornii poinformowali, że rozpoczęto leczenie choroby wieńcowej (CAD) zmniejszyć. To odkrycie, które przeciwstawiło się powszechnej opinii, że epidemia CAD pogarsza się tylko wraz ze wzrostem średniej długości życia, przyciągnęło niewiele uwagi. Nawet dekadę później większość urzędników służby zdrowia założyła, że CAD wciąż rośnie. Dopiero w 1974 r. Badacze zaczęli poważnie traktować perspektywę upadku. W 1978 roku zaakceptowali, że upadek narodowy CAD rozpoczął się w połowie lat sześćdziesiątych. Podobne spadki odnotowano wkrótce w wielu innych krajach o wysokim dochodzie, od Australii po Finlandię. Uznanie to wywołało debatę nad udziałem interwencji medycznej i publicznej służby zdrowia w nadziei, że wiedza na temat przyczyn spadku będzie kierować polityką i alokacją zasobów oraz zapewni kontynuację tych korzyści zdrowotnych.
Historia debaty o upadku CAD niesie ważną lekcję dla pojawiających się doniesień o spadku demencji. Po pierwsze, niezwykle trudne może być stworzenie aktualnych i przekonujących danych na temat trajektorii chorób przewlekłych.4 Kiedy lekarze zaczęli debatować nad trendami CAD w 1974 r., Musieli polegać na danych rządowych, które były 5 lat nieaktualne. Cztery lata starań w celu osiągnięcia konsensusu w sprawie fleksji, która miała miejsce ponad dziesięć lat wcześniej. Mimo że teraz dostępne są lepsze i bardziej aktualne dane, naukowcy zajmujący się demencją muszą nadal być pomysłowi w wyszukiwaniu przekonujących danych
[patrz też: dami skarżysko, revalid opinie, mobilat żel ]

Tags: , ,

No Responses to “Czy demencja spada Historyczne trendy i przyszłe trajektorie”

 1. Jeremi Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: Kremacja[...]

 2. Broomspun Says:

  Skoro to jest cech genetyczna i do tego zanik produkcji laktazy

 3. Flint Says:

  Article marked with the noticed of: wirus[...]

 4. Natalia Says:

  Myślę, że warto się skonsultować z lekarzem czy nadal to polecają

Powiązane tematy z artykułem: dami skarżysko mobilat żel revalid opinie