Dopuszczalne ryzyko Lekarze i młodzież grają w piłkę cd

Uszkodzenia mózgu są również trudniejsze do wyleczenia, nawet przy szybkiej pomocy lekarskiej. W związku z tym, stawienie czoła zagrożeniom związanym z piłką nożną jest teraz jeszcze pilniejsze niż wtedy, gdy Komitet AAP z 1957 r. Zalecił przeciwdziałanie udziałowi dzieci w sporcie. Być może najważniejsze, ostatnie stwierdzenie AAP stwierdza, że to do uczestników należy decyzja, czy ryzyko związane z piłką nożną jest przewyższone korzyściami rekreacyjnymi związanymi z właściwym stawianiem czoła. Jednak w przypadku dzieci, które nie są w pełni autonomiczne i nie są w stanie w pełni zważyć długoterminowego ryzyka i korzyści wynikających z gry w piłkę nożną, lekarze nie powinni pozostawiać uczestnikom podejmowania takich decyzji. Uważam, że byłby bardziej skuteczny w AAP, po wyraźnym wyłożeniu odpowiednich dowodów, aby zachęcić szerszą rozmowę między społecznościami, rodzicami i radami szkolnymi na temat tego, czy dopuszcza się narażanie dzieci na ryzyko potencjalnie poważnych urazów głowy z przeciwdziałaniem.
Zrozumiałe jest, że AAP ogłosił zalecenia polityczne, które mają na celu zminimalizowanie szkód związanych z piłką nożną, jak to jest obecnie grane, biorąc pod uwagę kulturalną przewagę piłki nożnej w Stanach Zjednoczonych. Ale lekarze mają także do odegrania rolę w przenoszeniu kultury, gdy powoduje ona szkody dla długoterminowego zdrowia dzieci. Zalecenia, które stawiają na pierwszym miejscu zdrowie dzieci, powinny wykraczać poza nadzór nad ryzykownymi działaniami i obejmować doradzanie im. Silniejsze zalecenia przeciwdziałania będą pogłębiały społeczną ocenę wagi zagrożeń związanych z powtarzającymi się traumami mózgu i promowałyby szerszą dyskusję na temat tego, czy są to dopuszczalne zagrożenia dla dzieci.
Z Centrum Historii i Etyki Zdrowia Publicznego, Columbia University Mailman School of Public Health, Nowy Jork.

1. Rada ds. Medycyny Sportowej i Fitness. Walka w piłce nożnej młodzieży. Pediatrics 2015; 136: e1419-30
2. Walsh J. Zakaz piłkarski zalecany dla młodzieży. Washington Post. 27 maja 1953 r.

3. Amerykańska Akademia Pediatrii Komisja Zdrowia Szkół. KONKURENCYJNA lekka atletyka: deklaracja polityki: raport Komisji Zdrowia Szkół, Amerykańska Akademia Pediatrii. Pa Med J 1957; 60: 627-629
Medline
4. Ryan AJ. AMA i urazy sportowe. JAMA 1956; 162: 1160-1161
5. Strass BUS. Piłka nożna, rozstrzygnięcie sprawy sądowej, ograniczy nagłówki dla graczy młodzieżowych. New York Times. 9 listopada 2015 r.

Listy
Zamknij listy
Komentarze (7)
Uprawnienia