Dopuszczalne ryzyko Lekarze i młodzież grają w piłkę

Co najmniej 11 sportowców z liceum amerykańskiego zginęło grając w piłkę nożną podczas jesiennego sezonu 2015. Ich śmierć wzbudziła powszechne zainteresowanie mediów i zapewniła paszę do toczących się debat nad bezpieczeństwem piłki nożnej dla młodzieży. W październiku 2015 r. Amerykańska Akademia Pediatrii (AAP) wydała pierwsze oświadczenie polityczne bezpośrednio dotyczące walki z piłką nożną. Rada organizacji ds. Medycyny Sportowej i Fitness przeprowadziła przegląd literatury na temat walki z urazami piłki nożnej i oceniła potencjalne skutki ograniczenia lub opóźnienia walki z ryzykiem kontuzji. Okazało się, że kontuzje i katastrofalne obrażenia są szczególnie związane z walką z drużyną, a wyeliminowanie walki z piłką nożną prawdopodobnie zmniejszyłoby liczbę wstrząsów, ciężkich obrażeń, katastrofalnych obrażeń i ogólnych obrażeń.1 Jednak zamiast zalecać eliminację problemu w piłce nożnej dla młodzieży, komisja AAP przede wszystkim zaproponowała wzmocnienie nadzoru dorosłych nad tym sportem. Zaleca się, aby urzędnicy egzekwowali zasady gry, aby trenerzy uczyli młodych graczy właściwych technik walki, aby fizjoterapeuci i inni specjaliści pomagali graczom wzmacniać mięśnie karku, aby zapobiegać wstrząsom, oraz aby gry i praktyki były nadzorowane przez certyfikowanych trenerów sportowych. Nie ma systematycznych dowodów na to, że radzenie sobie z technikami uważanymi za bezpieczniejsze, takie jak podejście heads-up promowane przez USA Football (krajowy organ zarządzający amatorską piłką nożną), zmniejsza częstość wstrząsów u młodych sportowców. W związku z tym w oświadczeniu AAP potwierdzono potrzebę dalszych badań tych podejść. W oświadczeniu dotyczącym polityki zachęcono także do rozszerzania lig niezwiązanych ze sprzętem jako kolejną opcję dla młodych graczy.
Komitet AAP przestał popierać eliminację walki w piłce nożnej młodzieży, ponieważ w ten sposób zasadniczo zmieni się sposób gry. Jednak dowody wskazują, że piłka nożna w obecnej formie jest niezgodna z misją AAP w celu osiągnięcia optymalnego fizycznego, psychicznego i społecznego zdrowia i dobrego samopoczucia dla wszystkich niemowląt, dzieci, młodzieży i młodych dorosłych. Powtarzający się uraz mózgu może mieć poważne – i długoterminowe konsekwencje, w tym deficyty poznawcze i uwagi, bóle głowy, zaburzenia nastroju, zaburzenia snu i problemy behawioralne. Aby znacznie zmniejszyć częstość występowania urazów mózgu u młodych ludzi, uważam, że lekarze powinni rozważyć zatwierdzanie strategii, które zmieniają sposób, w jaki gra się w piłkę nożną.
W latach 50. AAP zajął dużo silniejsze stanowisko przeciwko piłce nożnej dla dzieci. Skupiono się głównie na urazach ortopedycznych. Reprezentując AAP na konferencji w 1953 r. Dotyczącej planowania programów gier i sportu dla małych dzieci, dr George Maksim argumentował, że w piłce nożnej i kilku innych sportach kontaktowych ryzyko trwałego uszkodzenia kości i stawów jest po prostu zbyt duże. 2 The 44 uczestnicy konferencji, reprezentujący organizacje medyczne, edukacyjne i rekreacyjne, zalecając wykluczanie sportów kontaktowych, w tym piłki nożnej, z programów dla dzieci w wieku 12 lat lub młodszych. W 1957 r. Komisja ds. Zdrowia Szkolnego AAP wydała oświadczenie polityczne na temat lekkiej atletyki dla dzieci w tej grupie wiekowej, w podobny sposób stwierdzając, że sporty na ciele, w szczególności w piłkę nożną i boks, nie mają miejsca w programach dla dzieci z tego wiek. 3
Jednak wraz z rosnącą popularnością futbolu młodzieżowego, takie zastrzeżenia medyczne zostały w dużej mierze przyćmione przez szersze trendy kulturowe sprzyjające rozwojowi konkurencyjnych sportów kolizyjnych dla dzieci
[hasła pokrewne: olejek rycynowy, olejek arganowy, olejek kokosowy na włosy ]

Powiązane tematy z artykułem: olejek arganowy olejek kokosowy na włosy olejek rycynowy