Oczyszczanie organizmu
Zdrowa dieta i oczyszczanie organizmu

Gilbreths Motion Pictures – Ewolucja wydajności medycznej cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Nasz dług do tamtej ery został częściowo przesłonięty faktem, że poza chirurgią nie było wyraźnego, mierzalnego związku pomiędzy efektywnością i skutecznością w medycynie na początku XX wieku. Chociaż lekarze byli stosunkowo dobrzy w badaniu choroby, nadal byli trochę ograniczeni w swoich zdolnościach do przeprowadzania terapii lub leczenia. Nie było więc jasnego sensu tego, co dokładnie trzeba było uczynić wydajnym. Gilbreth i jego współcześni rozpoznali ten problem i zaczęli szukać sposobów na oszacowanie produktu szpitalnego. Proponowany przez Gilbretha produkt, minuty szczęścia , nie zyskał przyczepności.5 Tak naprawdę nie było innych. Obawy o to, co wyprodukowano w medycynie, nadal towarzyszyły rewolucjom przeciwdrobnoustrojowym lat trzydziestych i czterdziestych. Wkrótce jednak wydajność medyczna stała się bardziej procesem niż produktem, a wydajna stała się chwytem dla szybszego, prostszego, a nawet dobrego. Jego pierwotny, twórczy sens został utracony.
Dzisiaj śledzimy skuteczność medyczną mniej lub bardziej bezpośrednio wobec Taylora, mimo że jego osobiste zainteresowanie wpływem na lek było minimalne. Ale jest dobry powód, aby pamiętać o Gilbreth i innych podmiotach zajmujących się efektywnością medyczną w tym samym okresie. Choć możemy teraz spojrzeć inaczej na to, co robi medycyna, pamiętając o niezliczonych formach i motywacjach efektywności, zachęcamy nas do wykopywania, jak zaproponował Archie Cochrane w latach siedemdziesiątych, związku między efektywnością i efektywnością lub, jak możemy powiedzieć, dzisiaj, związek między efektywność i cele opieki . Te kategorie nie są ani oczywiste, ani ustalone, i choć przeszliśmy tak daleko od spektakularnych wizualnych badań Gilbreth dotyczących skuteczności, że mamy trudności z interpretacją ich znaczenia, możemy zrobić to dobrze, aby to uczynić. oryginalne, kreatywne pytanie własne. Jakie są produkty medycyny.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Author Affiliations
Z Departamentu Historii, King s College London, Londyn.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Gainty C. Going after the brwi : Frank Gilbreth i przedmiot chirurgiczny, 1912-1917. Reprezentacje (Berkeley) 2012, 118: 1-27
Crossref Web of Science
2. Konferencja na temat standaryzacji praktyk szpitalnych przeprowadzona przez pana Gilbretha i dr. Pool a oraz dr Bancroft z nowojorskiego szpitala. Folder 124, 0877, MSP 8. West Layfayette, IN: Gilbreth Library of Management Research and Professional Papers.

3. Basen E, Bancroft F. Systematyzacja usługi chirurgicznej. J Am Med Assoc 1917; 19: 1599-1603
Crossref
4. Kim SJ, Madusudanan SN, Singhal P, Garimella S, Krovi V. Ocena robota minimalnie inwazyjnych umiejętności chirurgicznych za pomocą badań ruchu. J Robotic Surg 2013; 7: 241-249
Crossref Medline
5. Gilbreth F. Skuteczność szpitala z punktu widzenia eksperta ds. Wydajności. Boston Med Surg J 1915; 172: 774-775
Pełny tekst
Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (3)
Zamknij Cytowanie artykułów
[patrz też: polimaty wikipedia, ligunin opinie, ibuprofen pabi ulotka ]

Tags: , ,

No Responses to “Gilbreths Motion Pictures – Ewolucja wydajności medycznej cd”

 1. Bowie Says:

  zwiększając podaż wapnia, tylko pogłębi się te objawy

 2. Airport Hobo Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: operacja laparoskopowa[...]

 3. Zoja Says:

  Też tak miałam ostatnio

 4. Melania Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do psychoterapia Mokotów[...]

 5. Troubadour Says:

  to lepiej na wszelki wypadek wyciąć

Powiązane tematy z artykułem: ibuprofen pabi ulotka ligunin opinie polimaty wikipedia