Oczyszczanie organizmu
Zdrowa dieta i oczyszczanie organizmu

Innowacje i zmiany w chilijskim systemie opieki zdrowotnej czesc 4

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Debata jest w toku. Zawał mięśnia sercowego
55-letni mężczyzna bez innych poważnych schorzeń ma umiarkowanie ciężki zawał mięśnia sercowego.
Pan Lopez budzi się zmęczony i słaby, ma trudności z oddychaniem. Jego żona zabiera go do najbliższego ośrodka opieki podstawowej w San Fabián de Alico, małym miasteczku wiejskim, 20 minut jazdy konnej, gdzie witają go ekwadorscy lekarze, których widzieli już kilka razy. Lekarz zleca badanie EKG, które jest analizowane przez kardiologa znajdującego się 400 km od Santiago, który diagnozuje zawał mięśnia sercowego. Tlen, kwas acetylosalicylowy i klopidogrel podaje się natychmiast, a Pan Lopez zostaje przewieziony karetką do szpitala Las Higueras w Talcahuano, w odległości 2 godzin, w celu zaawansowanej opieki.
Szpital w Las Higueras został wyznaczony jako ośrodek referencyjny dla układu sercowo-naczyniowego regionu pana Lopeza. Zostaje natychmiast przyjęty do swojego oddziału opieki wieńcowej i skierowany do laboratorium cewnikowania, gdzie otrzymuje dwa stenty po tym, jak angiogram wykazuje krytycznie zmniejszony przepływ w dwóch tętnicach wieńcowych (19 szpitali publicznych w Chile może wykonać pierwotną angioplastykę, dla populacji 14 milionów FONASA pacjentów [z systemem publicznym]). Trzy dni później pan Lopez zostaje odesłany do domu z kilkoma lekarstwami, całkowicie objętymi jego publicznym ubezpieczeniem zdrowotnym.
Dwa dni po wypisaniu jest widziany przez pielęgniarkę sercowo-naczyniową w Szpitalu San Carlos, szpitalu środowiskowym niedaleko od podstawowej kliniki. Pielęgniarka wykonuje badanie ultrasonograficzne serca i przesyła obrazy do systemu archiwizacji i komunikacji obrazu. Odnajdując umiarkowany wysięk osierdziowy, dociera do kardiologa na telefon w szpitalu Las Higueras, który natychmiast przegląda zdjęcia i wyklucza tamponadę sercową. Postanawia przeprowadzić wywiad z pacjentem, używając połączenia wideo o wysokiej rozdzielczości, co pozwala mu dostosować leki pana Lopeza i uzgodnić plan rehabilitacji kardiologicznej, zgodnie z krajowymi wytycznymi klinicznymi.
Dwa miesiące później pan Lopez mówi ankieterowi z badania zdrowia publicznego, że jest bardzo zadowolony z usług, które otrzymał, zauważając, że chociaż jego główny ośrodek opieki ma 15 lat i wymaga renowacji, lekarz postawił właściwą diagnozę i odesłał go natychmiast do kardiologa. Uratowali mi życie – mówi.

Ciąża i poród
Zdrowa 23-letnia kobieta jest w ciąży po raz pierwszy.
Pani Perez otrzymuje opiekę przedporodową w publicznym ośrodku podstawowej opieki. Jako pacjent ubezpieczony publicznie nie płaci za opiekę przedporodową, która obejmuje testy laboratoryjne i dwa ultradźwięki. Protokoły kliniczne wskazują, które suplementy witaminowe powinna otrzymać kobieta w ciąży i jakie zajęcia edukacyjne ona i jej partner mogą brać udział. Opieka przedporodowa prowadzona jest przez położne, choć pacjenci o wysokim ryzyku są skierowani do położnika w specjalistycznej klinice.
Prawie wszystkie dostawy w Chile są wspierane przez pracowników służby zdrowia, a wyniki kliniczne opieki położniczej są podobne w systemach publicznych i prywatnych. Szanse są około 50-50, że pani Perez będzie wspomagana przez położną. Położnik byłby wezwany do ciąża wysokiego ryzyka lub do skomplikowanego porodu lub jeśli konieczne jest cięcie cesarskie, ale
[więcej w: revalid opinie, ibuprofen pabi ulotka, ligunin opinie ]

Tags: , ,

No Responses to “Innowacje i zmiany w chilijskim systemie opieki zdrowotnej czesc 4”

 1. Teodor Says:

  Lepiej dmuchać na zimne

 2. Gaja Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: psychoterapia lublin[...]

 3. Oliwier Says:

  mają podpisaną umowę z NFZ na pełną refundację takiego zabiegu? 

 4. Mercury Reborn Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: ortopeda[...]

 5. Witold Says:

  częste zapalenie oskrzeli może świadczyć o alergii

Powiązane tematy z artykułem: ibuprofen pabi ulotka ligunin opinie revalid opinie