Jak pracodawcy reagują na ACA cd

July 1st, 2018

Pracodawcy ustalają wysokość składki na podstawie konkretnego projektu świadczeń, a pracownicy mogą wykupić lub obniżyć , aby kupić więcej lub mniej ubezpieczenia, ale bez dodatkowego dofinansowania pracodawcy na droższy plan; tańsze projekty zazwyczaj obejmują węższe sieci dostawców. Model CDHP dotyczy osób zarejestrowanych, gdy szukają usługi opieki zdrowotnej. Podlegają one wysokiemu odliczeniu (około 2500 $ dla osób fizycznych) i korzystają z powiązanego z podatkami konta oszczędnościowego. Plany te często zapewniają dostęp do informacji na temat cen usług i rejestrują korzyści finansowe, jeśli zdecydują się na opcje o niższych kosztach. Wczesne doświadczenia wskazują, że oba te podejścia pozwalają zaoszczędzić pieniądze w krótkim okresie. Większa liczba pracowników w planach o zdefiniowanej składce kupuje mniej, niż kupuje do więcej, a 2 i CDHP znacznie zmniejszają wykorzystanie usług.
Ale CDHP wywołały kontrowersje. Wielu ekspertów ds. Polityki jest przekonanych, że ten model to po prostu kolejna forma zmiany kosztów, która prowadzi rejestrujących do uniknięcia koniecznej opieki. Zwolennicy twierdzą, że CDHP motywują ludzi do zachowania się jako konsumenci, będąc mądrzejsi w kwestii tego, jakie interwencje podejmują i za jaką cenę. Jedno z badań wykazało, że zarejestrowani korzystali z informacji o cenie w celu uzyskania tańszych usług, uzyskując największe oszczędności w zakresie obrazowania i usług laboratoryjnych4. Inne badania wykazały, że wyższe koszty z kieszeni powodują mniejsze wykorzystanie zarówno niepotrzebnych, jak i niezbędnych usług, a niedawny raport nie ujawnił żadnych dowodów na zakupy . 5 Nie jest jasne, czy niewielki procent populacji, która odpowiada za większość wydatków na opiekę zdrowotną, w rzeczywistości dokona zakupu usług na podstawie jakości i kosztów. Chociaż definicja konsumpcjonizmu w ubezpieczeniu sponsorowanym przez pracodawcę jest nieostra, ponad 45% pracodawców oferuje takie plany oparte na kontach, a liczba ta rośnie. Przejście pracodawców do konsumpcji ma znaczny wpływ na dostawców, począwszy od mniejszego korzystania z usług i wyzwań związanych z gromadzeniem odliczeń do żądań publicznego udostępnienia informacji na temat cen i jakości.
W warunkach kontrolowanych kosztów opieki zdrowotnej i korzystnego opodatkowania pracodawcy ubiegający się o wykwalifikowaną siłę roboczą nadal będą sponsorować świadczenia zdrowotne i nie będą przenosić pracowników na giełdę. Sytuacja może się zmienić, jeśli i kiedy plany zdrowotne pracodawców zaczną osiągać próg podatku Cadillac. Nawet wtedy jednak, czy płacić, a nie grać, będzie decyzja ekonomiczna podejmowana przez poszczególne firmy, i myślę, że nie będzie spieszyć się do wyjścia.
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Z grupy Blackstone w Nowym Jorku; i Departamentu Medycyny, Yale University School of Medicine, New Haven, CT.

1. Clayton G, Levitt L. Ilu pracodawców może mieć wpływ plan podatkowy Cadillaca. Menlo Park, Kalifornia: Fundacja rodziny Kaiser, 25 sierpnia 2015 r.

2 Badanie prywatnych giełd na sponsorowanym przez pracodawcę rynku ubezpieczeniowym. Menlo Park, Kalifornia: Kaiser Family Foundation, wrzesień 2014.

3. Wpływ planów zdrowotnych ukierunkowanych na konsumentów na koszty, wykorzystanie i opiekę. Truven Health Analytics. Kwiecień 2015 (http://truvenhealth.com/portals/0/assets/consumer-directed-health-plans.pdf).

4. Whaley C, Schneider Chafen J, Pinkard S, i in. Związek między dostępnością cen usług medycznych a płatnościami za te usługi. JAMA 2014; 312: 1670-1676
5. Brot-Goldberg ZC, Chandra A, Handel BR, Kolstad JT. Co robi odliczenie. Wpływ podziału kosztów na ceny opieki zdrowotnej, jej wielkość i dynamikę wydatków. (Dokument roboczy NBER nr 21632.) Cambridge, MA: National Bureau of Economic Research, październik 2015.

Powołanie się na artykuł (1)
[podobne: naklejka na legitymację, wzorcowanie przyrządów pomiarowych, wzorcowanie termometrow ]

Powiązane tematy z artykułem: naklejka na legitymację wzorcowanie przyrządów pomiarowych wzorcowanie termometrow