Jak pracodawcy reagują na ACA

September 2nd, 2018

The Affordable Care Act (ACA) zmieniła rolę pracodawców w amerykańskim systemie opieki zdrowotnej. Ubezpieczenie sponsorowane przez pracodawcę, długotrwały komponent systemu, zapewnia ubezpieczenie zdrowotne dla ponad 160 milionów Amerykanów. Zachowując system oparty na pracodawcach, ACA wprowadziła zasadnicze zmiany, wprowadzając obowiązek świadczenia zdrowotnego obowiązkowy, a nie dobrowolny dla pracodawców zatrudniających więcej niż 50 pracowników i ustanawiając minimalne kryteria dostępności i zasięgu. Ponadto stworzono model graj lub zapłać , który zapewnia pracodawcom wyjście: pracownicy nie byliby już nieubezpieczeni, gdyby ich pracodawcy utracili świadczenia, ale mogliby zamiast tego zakupić gwarantowane i potencjalnie subsydiowane ubezpieczenie za pośrednictwem publicznych giełd. Dwa finansowe kamienie milowe są wiodącymi pracodawcami, aby ocenić, czy chcą grać, czy zapłacić. W 2015 r. Pracodawcy zatrudniający ponad 100 pracowników zostali objęci karą za współodpowiedzialność za ubezpieczenie, które nie spełniało standardów federalnych; w dalszej perspektywie wejdzie w życie 40% akcyza na pokrycie ponad maksymalną wartość dolara (tak zwany podatek Cadillaca) (wdrożenie zostało pierwotnie ustalone na 2018 r., ale Kongres głosował ostatnio nad jego opóźnieniem o 2 lata) . Mimo że jest jeszcze na wczesnym etapie gry, pracodawcy podejmują kluczowe decyzje, które wpływają na pacjentów, pracowników służby zdrowia i ubezpieczycieli.
Jak dotąd prawie wszyscy pracodawcy nadal bawili się . Biorąc pod uwagę, że sponsorowanie świadczeń zdrowotnych nie jest podstawową funkcją biznesową, dlaczego tak mało firm przestaje to robić. Największym powodem jest to, że nie ma żadnej przewagi kosztowej dla zaprzestania ubezpieczenia zdrowotnego. Prosta matematyka polegająca na tym, że grzywna w wysokości 2 000 USD jest niższa niż 10 000 $ przeciętnego pracownika na pokrycie kosztów pokrycia, jest skomplikowana z powodu możliwości odliczenia podatku od składek pracowniczych. Zwiększenie wynagrodzeń niepochodzących z podatków, które byłyby konieczne w celu utrzymania przewidywanych kosztów opieki zdrowotnej od szkodliwych działań rekrutacyjnych i retencji pracowników, przekracza oszczędności, jakich mógłby oczekiwać pracodawca od zmniejszenia zasięgu opieki zdrowotnej.
Drugim powodem jest to, że społeczność biznesowa jest sceptycznie nastawiona do tego, że rząd może skutecznie zarządzać dużymi programami społecznymi, a zatem oczekuje podwyżek kar. Trzecim niedocenianym powodem jest to, że wzrost kosztów opieki zdrowotnej znacznie zwolnił w ciągu ostatnich kilku lat, więc pracodawcy nie czują się zmuszeni do zmiany.
Prywatne giełdy ubezpieczeń zostały promowane jako pozarządowa opcja wyjścia. Te produkty pozwalają firmom na outsourcing projektowania i dostarczania świadczeń zdrowotnych. Różnią się one od publicznych wymian tym, że pracodawcy mogą nadal podlegać regulacji w ramach Ustawy o przechodzeniu na emeryturę pracowniczą (ERISA) i pozostają ubezpieczeni samodzielnie – co oznacza niższe koszty i mniejszą presję na regulacje – ale pracownicy nie otrzymują żadnych subsydiów opartych na środkach. Pomimo agresywnego marketingu przez takie giełdy, niewiele firm przyjęło tę strategię dla aktywnych pracowników, wynika z badań przeprowadzonych przez Employee Benefit Research Institute. Większość znanych firm, które prowadziły tę drogę, konkuruje na nisko opłacanych rynkach pracy, w których oferowanie świadczeń zdrowotnych nie jest uważane za niezbędne do znalezienia pracowników; ich przejście na prywatne giełdy ubezpieczeń nie wskazuje na szerszy trend
[więcej w: fizjoterapia po cesarskim cięciu, laserowe usuwanie owlosienia, choroby genetyczne człowieka rodzaje ]

Powiązane tematy z artykułem: choroby genetyczne człowieka rodzaje fizjoterapia po cesarskim cięciu laserowe usuwanie owlosienia