Oczyszczanie organizmu
Zdrowa dieta i oczyszczanie organizmu

Nowy dylemat lekarza ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Wyraziła sceptycyzm wobec wszystkiego, co powiedziałem. W końcu wyciągnęła długopis z torebki, żeby zapisać moją diagnozę, wyraźnie chcąc ją później sprawdzić i podziwiać moją głupotę w jej proponowaniu. Co za piękne pióro! Wyrzuciłem z siebie. I to było: cudowne narzędzie tortoiseshell ze błyszczącą złotą końcówką. Wrogość kobiety rozpłynęła się. Powiedziała mi, że wieczne pióra są jej wielką pasją. Zebrała je i sprzedała. Była na pokazach pióra i sklepach z piórami na całym świecie. Powiedziałem jej, że lubię też pióra wieczne, że tak naprawdę mój mąż właśnie kupił mi je na urodziny w sklepie w Dublinie. Oczywiście, że znała ten sklep. Jaka jest długopis. Zapytała. Wyznałem, że nie pamiętam, więc poprosiła mnie o opisanie tego. Gruby . . . naturalny trzonek z drewna, chromowana nakładka. . . Faber-Castell! , Wymamrotała, promieniując. To jest to! Krzyknąłem, mój uśmiech odpowiadał jej. Odłożyła długopis bez zarejestrowania mojej diagnozy. Ona we mnie wierzyła.
W ramach nowego programu dla pisarzy w dziale chorób wewnętrznych mojego szpitala spotkałem się z grupami lekarzy i pielęgniarek, aby omówić krótkie prace literaturowe dotyczące praktyki klinicznej. Przed tymi spotkaniami zawsze pytam, czy jest jakiś konkretny temat, do którego chcieliby się zwrócić, a odpowiedź, niestety, jest zawsze taka sama: wypalenie.
Dla kilku grup wybrałem Communion , esej opublikowany 20 lat temu, w którym Richard Weinberg, gastroenterolog, opowiada o swojej interakcji z młodą kobietą, która cierpi na przewlekły ból brzucha.2 Początkowo Weinberg ma trudności z osiągnięciem kobieta, która wydaje się być ukryta pod warstwami workowatego ubrania, niejasnymi symptomami i stosami wyników testów zlecanych przez zirytowanych lekarzy. Punktem zwrotnym jest, gdy Weinberg, zapalony kucharz, ale niedoświadczony piekarz, pyta kobietę, która pracuje w piekarni swojej rodziny, o robieniu ciast. Gdy kobieta opowiada o sztuce tworzenia idealnego Napoleona, Weinberg zauważa: Po raz pierwszy jej oczy ożyły .
Ta chwila połączenia prowadzi z czasem do kobiety, która zwierza się Weinbergowi bolesną tajemnicą. Podczas regularnych spotkań, które Weinberg planuje na koniec sesji kliniki, siedzą i rozmawiają. Weinberg czuje się niekomfortowo w roli psychiatry, ale pacjent będzie mówił tylko z nim. Stopniowo wynurza się ze swojej skorupy, a jej objawy ustępują.
Na początku nie jest oczywiste, w jaki sposób komunia odnosi się do współczesnej praktyki medycznej. Weinberg mógł mieć sensowne rozmowy, ale nie miał znaczącego użytku . W 1985 r. Weinberg, wolny od więzów ekranu komputera, napotyka tylko jedną przeszkodę w zaangażowaniu młodej kobiety, która jest zrozpaczona: jego własnej woli. Jego spokojne rozmowy z nią wydają się nam teraz równie urocze jak czarne worki i szklane strzykawki.
Jednak chwila, w której Weinberg podejmuje decyzję, kiedy prosi kobietę o ciasto, wydaje się bardzo znajoma. To chwila, w której wszyscy zamieszkaliśmy, a zbyt często odsunęliśmy się od – progu, którego boimy się przejść. Teraz wyobrażamy sobie siebie w miejscu Weinberga i rozpoznajemy podwójny węzeł, nowy dylemat lekarza: jeśli zapytamy o ciasto, beznadziejnie popadamy w zadania administracyjne i czujemy się bardziej wypaleni
[podobne: choroba huntingtona wikipedia, dami skarżysko, meksyletyna ]

Tags: , ,

No Responses to “Nowy dylemat lekarza ad”

 1. Nikola Says:

  Lepiej dmuchać na zimne

 2. Accidental Genius Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: staw skokowy[...]

 3. Maja Says:

  Początkowo wykonaliśmy test na alergie i nic nie wyszło

 4. Screwtape Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: Catering dietetyczny Warszawa[...]

 5. Cabbie Says:

  Nie wiem czemu służy ten artykuł.

 6. Emilia Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: lekarz ginekolog poznań[...]

 7. Celtic Charger Says:

  to o czym pani pisze to nie objawy przedawkowania

Powiązane tematy z artykułem: choroba huntingtona wikipedia dami skarżysko meksyletyna