Oczyszczanie organizmu
Zdrowa dieta i oczyszczanie organizmu

Nowy dylemat lekarza

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Kobieta siedzi na końcu mojego stołu do badań, pochylając się do przodu, blond loki przewracają się na oczy, jej niepewna postawa odzwierciedla jej stan emocjonalny. Chociaż objaw, który opisuje jest stosunkowo niewielki – niektóre biegunki są włączone i wyłączone – wydaje się zrozpaczona. Chwyta stół, jakby to powstrzymało łzy. Kolega psychiatra mówi mi, że takie momenty, kiedy występuje wyraźne niedopasowanie między tym, co mówi pacjent, a intensywnością uczuć, z którymi on lub ona to mówi, są szczególnie dojrzałe do sondowania. Ale psychiatra widzi pacjentów przez 45 minut. Mam 15, z których kilka już minęło, w których adres i dokument główny objaw kobiety: luźny stolec. Mam kłopot: czy pytam pacjenta, dlaczego jest tak zdenerwowana, czy mogę zamówić kulturę, przepisać leki przeciwbiegunkowe, napisać moją notatkę i wysłać ją po drodze.
W 1906 r. Na scenie londyńskiej pojawił się po raz pierwszy The Doctor s Dilemma George a Bernarda Shawa. Spektakl dotyczy lekarza, Sir Colenso Ridgeona, który odkrył lekarstwo na gruźlicę. Dylemat Ridgeona polega na tym, że ma ograniczoną podaż leku i niewielki personel do jego podawania. On może leczyć tylko 10 pacjentów naraz i musi zdecydować, czyje życie jest najbardziej warte ocalenia. Inne zagadki Shaw podkreśla w długim prologu gry, jak zapobiec motywacji lekarzy przez zysk finansowy i jak pozbyć się zawodu medycznego szarlatanów.
W ostatnich latach dramat Shaw a z przełomu XIX i XX wieku dotyczący etyki i ekonomii opieki zdrowotnej został uznany za proroczą, co stanowi zapowiedź utworzenia National Health Service w Wielkiej Brytanii i ustawy Affordable Care Act w Stanach Zjednoczonych. Nawet przy tych wydarzeniach współczesne Colenso Ridgeons nadal zmagają się z ograniczonymi zasobami, nierównością w dostępie do opieki zdrowotnej i pozbawionymi skrupułów lub niekompetentnymi kolegami.
Dylemat, z którym borykam się najczęściej jako lekarz pierwszego kontaktu, nie jest jednak tym, którego oczekiwał Shaw. Towary, których walczę o racje, to mój własny czas i energia emocjonalna. Niemal każdego dnia widzę pacjenta takiego jak kobieta z biegunką i znajduję się na rozdrożu: czy pytam ją, co naprawdę ją niepokoi i ryzykuje czasochłonną interakcją. Czy mogę zaakceptować to, co mówi w wartości nominalnej i ryzykować brakiem szansy, aby jej naprawdę pomóc.
Często sytuacja nie jest tak dramatyczna. Powiedz, że wchodzę do pokoju egzaminacyjnego i znajduję czekającego na mnie pacjenta, czytającego książkę. Czy pytam, jaką książkę ona czyta. Jeśli to jest ten, który ostatnio czytałem sam, czy pytam, czy ona, tak jak ja, cieszyła się z tego, ale znalazła go trochę dłużej, niż powinna być. Moglibyśmy zastanowić się nad tą kwestią, a potem mogłaby zacząć opowiadać mi o innych powieściach, które przeczytała jej grupa książek, i niedługo będziemy mieli – okropności! – konwersacja. Cenne minuty marnowane na bezużyteczną pogawędkę.
Ale czy pogawędka jest naprawdę bezużyteczna. Takie rozmowy mogą wygenerować zaufanie, które, jak sugerują badania, poprawia wyniki zdrowotne, takie jak kontrola ciśnienia krwi i ulga w bólu – w rzeczy samej, jest to niezbędne do uzdrowienia.1 Kiedy raz, gdy obejmowałem kolegę, widziałem starszego kobieta, której nigdy wcześniej nie spotkałam. Szczycę się tym, że mogę uspokoić pacjentów, mogąc nawiązać kontakt z niemal każdym, ale ta kobieta nie miałaby nic z tego.
[podobne: nailner lakier, brevoxyl wycofany, ligunin opinie ]

Tags: , ,

No Responses to “Nowy dylemat lekarza”

  1. Róża Says:

    Profilaktyka to regularne badania

  2. Take Away Says:

    [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: ćwiczenia[...]

  3. Jadwiga Says:

    Od jakiegoś czasu zauważyłam że się lepiej czuję

Powiązane tematy z artykułem: brevoxyl wycofany ligunin opinie nailner lakier