Oczyszczanie organizmu
Zdrowa dieta i oczyszczanie organizmu

Radzenie sobie z pacjentami rasistowskimi ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Wierzymy, że podejmowanie trafnych decyzji w tym kontekście doprowadzi do pięciu etycznych i praktycznych czynników: stanu zdrowia pacjenta, jego zdolności decyzyjnych, możliwości odpowiedzi na prośbę, powodów wniosku i wpływu na lekarza (patrz: schemat przepływu). Dla lekarzy pomocne jest rozważenie tych czynników, ponieważ angażują się w negocjacje, perswazję i (w niektórych przypadkach) zakwaterowanie w praktycznych realiach zapewnienia skutecznej opieki dla wszystkich pacjentów. Stan zdrowia pacjenta i położenie kliniczne powinny wpływać na podejmowanie decyzji. W sytuacji nagłej z pacjentem, którego stan jest niestabilny, lekarz powinien najpierw leczyć i stabilizować pacjenta. Przesunięcia wniosków oparte na bigoterii można przypisać delirium, demencji lub psychozie, a preferencje pacjentów mogą się zmienić, jeśli rozpoznamy i leczymy zaburzenia odwracalne. Pacjenci z istotnie upośledzonym poznaniem zasadniczo nie są uznawani za etycznie odpowiedzialnych.
Przypisane opcje udzielania odpowiedzi przez lekarza obejmują ustanowienie wzajemnie akceptowalnych oczekiwań i warunków zapewniających pacjentowi opiekę, jakiej potrzebuje i poszukuje. Członkowie rodziny mogą być w stanie przekonać pacjenta, aby zaakceptował niezbędne leczenie. Jeśli inni lekarze ratunkowi są dostępni, rozsądne jest, aby lekarze zdecydowali między sobą o przyporządkowaniu pacjenta innemu lekarzowi, w ramach praktycznych ograniczeń zapewniania odpowiedniej opieki innym pacjentom. Jeśli tylko jeden lekarz jest dostępny lub jeśli lekarz nie chce ponownie przydzielić pacjentów, może negocjować z pacjentem, aby umożliwić jej opiekę do czasu przybycia innego lekarza. Inną opcją jest umożliwienie pielęgniarce lub rezydentowi medycznemu przeprowadzenia oceny pacjenta, chociaż pacjent powinien wiedzieć, że wyznaczony lekarz jest nadal odpowiedzialny, a posiadanie kogoś innego do wykonania oceny fizycznej nie jest standardem opieki. Niezależnie od przyjętego podejścia pacjenci powinni zostać poinformowani, że mowa nienawistna lub rasistowska jest niedozwolona.
Rozumowanie prośby pacjenta o przeniesienie może mieć znaczenie kliniczne i etyczne. Wnioski dotyczące lekarza zgodnego etnicznie lub rasowo mogą być etycznie właściwe w niektórych przypadkach – na przykład ze względu na religię lub kulturę (np. Kobiety muzułmańskie żądające kobiet klinicystów) lub języka.4 Pacjenci będący członkami grup mniejszościowych rasowych lub etnicznych może zażądać zgodnych lekarzy z powodu historii dyskryminacji lub innych negatywnych doświadczeń z systemem opieki zdrowotnej, które spowodowały brak zaufania. W takich przypadkach zgodność między lekarzem a pacjentem wiąże się z większym zaufaniem, zrozumieniem i satysfakcją.5 Praktycznie rzecz biorąc, odróżnianie takich wniosków od tych, w których przypisany lekarz jest odrzucany na podstawie rasy lub pochodzenia etnicznego, jest zwykle proste. Zakwaterowanie w tych przypadkach jest uzasadnione, a wiele instytucji ułatwia porozumienie językowe i etniczne swoim pacjentom.
Natomiast odrzucenie klinicysty, które jest motywowane przez bigoterię, w mniejszym stopniu zasługuje na zakwaterowanie. Takie odmowy są zasadniczo skierowane do lekarzy, którzy są członkami grup mniejszości rasowych lub etnicznych, które historycznie cierpiały z powodu dyskryminacji
[hasła pokrewne: milurit ulotka, revalid opinie, nailner lakier ]

Tags: , ,

No Responses to “Radzenie sobie z pacjentami rasistowskimi ad”

 1. Daria Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: leczenie alkoholizmu[...]

 2. Lilianna Says:

  Jakiś czas temu pewna firma wprowadziła na Polski rynek test na niedoczynność tarczycy

 3. Leo Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu Depilacja laserowa[...]

 4. Chuckles Says:

  To było 40 lat temu, a nie zmieniło się pod tym względem nic

 5. Spider Fuji Says:

  [..] Cytowany fragment: ashwagandha dawkowanie[...]

 6. Mental Says:

  czy to możliwe, żeby włókniak zniknął?

Powiązane tematy z artykułem: milurit ulotka nailner lakier revalid opinie