Radzenie sobie z pacjentami rasistowskimi cd

Jednak w niektórych rzadkich przypadkach odmowa lekarza może być uzasadniona lub warta przyjęcia – jeśli na przykład pacjent miał bardzo negatywne osobiste doświadczenia z ludźmi danej rasy lub grupy etnicznej (np. Weteran z pourazowymi zaburzenie stresu, które odmawia leczenia od klinicysty o tym samym pochodzeniu etnicznym co byli wrogowie). Ostateczna uwaga dotyczy wpływu na lekarza. Dla wielu pracowników służby zdrowia z mniejszości, wyrażanie preferencji rasowych pacjentów to bolesne i poniżające upokorzenia, które łącznie przyczyniają się do cierpienia moralnego i wypalenia. Lekarze muszą zrównoważyć szereg obowiązków etycznych. Powinni szanować świadome odmowy pacjentów dotyczące interwencji medycznych. Powinni także podporządkować własny interes dobru pacjenta i przezwyciężyć wszelkie obawy, jakie mogą mieć wobec pacjentów. Mimo to, żaden etyczny obowiązek nie jest absolutny, a rozsądne ograniczenia mogą być nałożone na niedopuszczalne zachowanie pacjenta. Instytucje mogą śledzić i gromadzić dane dotyczące tych spotkań lekarz-pacjent, w tym ich wpływ na lekarzy i ich ostateczne rozwiązanie, w celu wspierania personelu i poprawy postępowania w takich sytuacjach.
Szpitale i inni instytucjonalni dostawcy mają własne czynniki, które należy wziąć pod uwagę, reagując na prośby dotyczące wyścigów. Szpitale muszą spełniać wymagania EMTALA przy jednoczesnym przestrzeganiu praw pracowniczych lekarzy; ich zdolność do usuwania lekarzy z przypadków w odpowiedzi na prośby pacjentów dotyczące rasy jest zatem ograniczona. Dyżurny administrator może poinformować pacjentów o ich prawie do szukania opieki gdzie indziej, a także o obowiązku powstrzymania się od nienawiści. Uważamy, że instytucje nie powinny przyjmować pacjentów w stanie stabilnym, którzy utrzymują się z prośbami o przeniesienie w oparciu o bigoterię. Pacjenci ambulatoryjni mogą zostać poinformowani, że mogą swobodnie zabiegać o leczenie w innym miejscu, jeśli sprzeciwi się im ze względów rasowych skierowanych do wyznaczonego przez nich lekarza, a pacjentom w stabilnym stanie można również pomóc w przeniesieniu do innego szpitala.
Pacjenci, którzy domagają się zakwaterowania w związku z uprzedzeniami rasowymi, przedstawiają podmiotom świadczącym opiekę zdrowotną trudny konflikt związany z ich zawodowym obowiązkiem zapewnienia niedyskryminacyjnej opieki, poczucia sprawiedliwości społecznej i uczciwości osobistej oraz ich etycznych zobowiązań w zakresie poszanowania niezależności pacjentów i najlepszych interesów medycznych. Chociaż instytucje nie powinny przyjmować, dla indywidualnych lekarzy decyzja o przyjęciu może być właściwa, gdy przychylny lekarz czuje się komfortowo z decyzją, prawa pracownicze są chronione, a decyzja nie zagraża dobrej opiece medycznej.
Od Fordham University School of Law (KP-E.) I Greenwall Foundation (BL) – oba w Nowym Jorku; oraz Oddział Geriatryczny (AKS) i Oddział Ogólnej Medycyny Wewnętrznej (AF), Wydział Medycyny, Uniwersytet Kalifornijski, San Francisco i Centrum Medyczne Weteranów w San Francisco (AKS) – oba w San Francisco.

Jain SH. Rasistowski pacjent. Ann Intern Med 2013; 158: 632-632
2. Ustawa o natychmiastowym leczeniu i pracy (EMTALA). CMS.gov (http://www.cms.gov/Regulations-and-Guidance/Legislation/EMTALA/index.html.redirect=/EMTALA).

3. Tytuł VII ustawy o prawach obywatelskich z 1964 r. Komisja ds. Równych Szans na Zatrudnienie, 1964 r. (Http://www.eeoc.gov/laws/statutes/titlevii.cfm).

4. Paul-Emile K. Preferencje rasowe pacjentów i kultura medyczna zakwaterowania. UCLA Law Rev. 2012; 462: 462-504

5. Cooper LA, Roter DL, Johnson RL, Ford DE, Steinwachs DM, Powe NR. Komunikacja skoncentrowana na pacjencie, wskaźniki opieki i zgodność wyścigu pacjenta i lekarza. Ann Intern Med 2003; 139: 907-915
Komentarze (6)
[patrz też: kwas hialuronowy, olejek jojoba, olejek arganowy do włosów ]