Randomizowana próba przedłużonego ko-trimoksazolu u dzieci zakażonych wirusem HIV w Afryce AD 3

September 10th, 2018

Dzieci i młodzież z wcześniejszym zapaleniem płuc P. jirovecii zostały wykluczone. Uczestnicy zostali losowo przydzieleni w stosunku 1: 1, aby nadal otrzymywać lub przestać otrzymywać profilaktykę. Hipoteza była taka, że wśród pacjentów, którzy otrzymywali długoterminowe ART, wyniki w grupie, która zaprzestała przyjmowania profilaktyki byłyby podobne do wyników w grupie, która nadal otrzymywała profilaktykę (tj. Zaprzestanie profilaktyki nie byłoby gorsze od kontynuowanej profilaktyki) . Opiekunowie i uczestnicy, którzy ukończyli 18 rok życia, zanim zostali wpisani do obecnego badania, wyrazili pisemną zgodę; dzieci i młodzież w wieku od 7 do 17 lat wyrazili zgodę (w zależności od ich wiedzy na temat statusu HIV).
Proces został zatwierdzony przez komisje ds. Etyki badań w Ugandzie, Zimbabwe i Zjednoczonym Królestwie. ViiV Healthcare i GlaxoSmithKline przekazały leki antyretrowirusowe. Co-trimoksazol został dostarczony w ramach programów krajowych. Fundatorzy i dawcy leków nie mieli żadnej roli w żadnym aspekcie projektu badania, gromadzenia danych, analizy danych, pisania manuskryptu lub decyzji o przesłaniu manuskryptu do publikacji.
Randomizacja była rozwarstwiana zgodnie z ośrodkiem próbnym i zgodnie z zadaniami randomizacji w nadrzędnym badaniu ARROW (patrz Dodatek dodatkowy dostępny na stronie). Wygenerowana komputerowo, sekwencyjnie numerowana lista randomizacji (o zmiennych rozmiarach bloków) została przygotowana przez statystykę prób i została włączona do bezpiecznej bazy danych w każdym ośrodku badawczym. Randomizacja została przeprowadzona przez klinicystów telefonujących do lokalnego ośrodka badań. Kierownicy testów mieli dostęp do następnego numeru na liście, ale nie do całej listy.
Uczestnicy odwiedzili lekarza i przeszli pełną morfologię krwi, liczbę limfocytów T CD4, czynność wątroby i testy funkcji nerek (pomiary stężenia bilirubiny, mocznika, kreatyniny, aminotransferazy asparaginianowej i aminotransferazy alaninowej) podczas randomizacji, a następnie co 12 tygodni. . Uczestnicy mieli wizyty kontrolne co 6 tygodni z pielęgniarką, która stosowała standardową listę kontrolną objawów; Przyczepność ART i ko-trimoksazolu oceniano za pomocą samodzielnie zgłaszanych odpowiedzi na pytania dotyczące pominiętych dawek. Działania następcze uczestników dwóch grup badanych były kontynuowane aż do zakończenia okresu próbnego.
Punkty końcowe
Końcowymi punktami końcowymi były pierwsza hospitalizacja lub zgon (skuteczność) i zdarzenia niepożądane w stopniu 3 lub 4, które nie były wyłącznie związane z zakażeniem wirusem HIV (bezpieczeństwo). Drugorzędowe punkty końcowe obejmowały zgon, ciężkie zapalenie płuc, niewyjaśnioną uporczywą biegunkę, kliniczną malarię, zdarzenie lub śmierć IV etapu WHO, zdarzenie lub śmierć fazy 3 lub 4 WHO, poważne zdarzenia niepożądane17 niezwiązane wyłącznie z zakażeniem HIV, wzrostem (masa ciała, wzrost wiek i wskaźnik masy ciała dla wieku), liczba limfocytów T CD4 i zgodność z ART (patrz Dodatek dodatkowy)
[hasła pokrewne: lekarz z dojazdem do domu poznań, wniosek o leczenie odwykowe uzasadnienie, interwencja kryzysowa wrocław ]

Powiązane tematy z artykułem: interwencja kryzysowa wrocław lekarz z dojazdem do domu poznań wniosek o leczenie odwykowe uzasadnienie