Oczyszczanie organizmu
Zdrowa dieta i oczyszczanie organizmu

Reforma polityki farmaceutycznej – równoważenie przystępności cenowej z zachętami do innowacji ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Spadek cen detalicznych, który wynika z wejścia na rynek leków generycznych, jest funkcją liczby konkurentów i może wynosić nawet 90% ceny sprzed wprowadzenia na rynek. Jednak ostatnie badania wskazują, że połowa wszystkich leków generycznych stała się droższa w ciągu ostatnich 2 lat.3 Wiele podwyżek wydaje się być skoncentrowanych wśród leków, które są zwykle podawane przez lekarzy lub szpitale lub wydawane przez specjalistyczne apteki. Pogorszenie ogólnej konkurencji poprzez wyjścia firmowe i outsourcing prawdopodobnie zapewnił etap takiego wzrostu cen. Prawodawcy mogliby promować i podtrzymywać konkurencję w tych przypadkach, redukując ekonomiczne zachęty dla tych firm do wyjścia i ograniczenia barier regulacyjnych wejścia na rynek, szczególnie na rynkach leków generycznych o bardzo ograniczonej istniejącej konkurencji. Po drugie, prawodawcy mogą obniżyć cenę leków na receptę, reformując federalny program antynarkotykowy 340B, który zapewnia zarejestrowanym szpitalom znaczne rabaty (zwykle od 20 do 50%) na koszty nabycia ambulatoryjnych leków. Ustawowo program nie wymaga, aby szpitale przekazywały zniżki pacjentom, którym leczą, lub ograniczały udzielanie zniżkowych leków pacjentom nieubezpieczonym. Dlatego też dostawcy mogą wydawać leki ze zniżkami wszystkim swoim pacjentom i utrzymywać zyski, jakie osiągają, gdy wystawiają rachunki płatnikom za leki.
Raporty sugerują, że pierwotny program znacznie rozszerzył się w ostatnich latach, obejmując nowo kwalifikowane podmioty, powiązane kliniki kwalifikowanych podmiotów i umowy dotyczące umów farmaceutycznych. Zakres programu 340B jest obecnie tak szeroki w przypadku leków powszechnie podawanych lub wstrzykiwanych lekarzom przez lekarzy, że ich ceny są prawdopodobnie pobudzane dla wszystkich konsumentów. 4 Ponieważ producenci leków napotykają znaczne i rosnące zapotrzebowanie na upusty cenowe narkotyków, mogą one i przekazują koszty tych rabatów innym płatnikom. Lepsze ukierunkowanie programu 340B może poprawić przystępność finansową pacjentów w potrzebie, przy jednoczesnym obniżeniu cen dla innych płatników.
Po trzecie, prawodawcy mogą rozważyć rozszerzenie opartego na wartościach projektu świadczeń dla leków objętych częścią Medicare B. Wielu ubezpieczycieli komercyjnych używa cen referencyjnych , mechanizmu korzyści, w ramach którego pacjenci płacą różnicę za leczenie o niższej wartości (te z wyższymi kosztami dla dana korzyść) jako sposób na zwiększenie zapotrzebowania pacjentów na leki w większym stopniu odpowiadającym ich wartości. Ustalenie wystarczająco niskiej ceny referencyjnej wywiera znaczną presję na spółki, aby obniżyły ceny leków, dla których istnieją dobre substytuty.
Medicare eksperymentował z formą cen referencyjnych, z zasadą najmniej kosztownej alternatywy (LCA), począwszy od 1995 r. LCA zezwoliła Medicare na ograniczenie refundacji do najniższego kosztu zestawu klinicznie porównywalnych terapii lekami z części B dla kilku chorób. Jeśli pacjenci otrzymywali alternatywę o wyższych kosztach, to oni lub ich lekarze byli odpowiedzialni za opłacenie dodatkowych kosztów. W grudniu 2009 r. Sąd stwierdził, że obecny statut nie pozwala na ten rodzaj zwrotu kosztów, więc polityka została przerwana. Jednak w jednej z grup leków (agonistów hormonu uwalniającego hormon luteinizujący), w których zastosowano LCA, jego eliminacja spowodowała zwiększenie o 15% 5.
Oprócz ustawowych zmian w Medicare, rozszerzenie cen referencyjnych lub innych opartych na wartościach polityk dotyczących korzyści będzie prawdopodobnie wymagało zebrania i rozpowszechnienia większej ilości lepszych dowodów na temat skuteczności porównawczej.
[hasła pokrewne: głębia ciemności filmweb, ibuprofen pabi ulotka, specmed krosno ]

Tags: , ,

No Responses to “Reforma polityki farmaceutycznej – równoważenie przystępności cenowej z zachętami do innowacji ad”

 1. Stanisław Says:

  Badajcie sobie poziom potasu w organizmie

 2. Marshmallow Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do biocyd[...]

 3. Nightmare King Says:

  Mają nowoczesny sprzęt co również jest ważne wykonując takie badanie

 4. Vortex Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: sosy niskokaloryczne[...]

 5. Lord Pistachio Says:

  Podobnie jak pieprzyki.

 6. Sofa King Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu ortodoncja warszawa[...]

 7. Necromancer Says:

  wcale nie ma tych suplementów od groma

Powiązane tematy z artykułem: głębia ciemności filmweb ibuprofen pabi ulotka specmed krosno