Reforma polityki farmaceutycznej – równoważenie przystępności cenowej z zachętami do innowacji cd

September 1st, 2018

Ustawodawcy będą musieli także rozważyć połączenie mandatów i dotacji w celu zapewnienia pacjentom dostępu do wyjątkowo nowatorskich i kosztownych leków, o czym świadczy niedawne wydanie federalnych wytycznych, aby zapewnić beneficjentom Medicaid dostęp do nowych leków przeciw zapaleniu wątroby typu C. Jak na ironię, takie działania podważają wpływ dźwigni płatników na negocjowanie niższych cen w imieniu ich beneficjentów poprzez wyeliminowanie zagrożenia wykluczenia formalnego. Publiczne oburzenie w ostatnich głośnych przypadkach skrajnych cen na amerykańskim rynku farmaceutycznym sugeruje, że nasz system laissez-faire może nie osiągnąć równowagi pod względem przystępności cenowej i zachęt do innowacji, których oczekują Amerykanie. Realistycznie, najlepsze opcje dla sensownej reformy polityki leków na receptę w celu poprawy tej równowagi koncentrują się na zwiększaniu konkurencji opartej na wartościach.
Jednak polityki rynkowe nie są panaceum. Nie rozwiązują one dylematu niezwykle wysokich cen uruchamiania w przypadku prawdopodobnie nowych wartościowych produktów bez bliskich konkurentów. Aby zachować zachęty do innowacji zwiększających dobrobyt, nagrody za opracowywanie takich produktów muszą być znaczne, ale jeśli ceny są jedynym mechanizmem, dzięki któremu zyski z przepływu badań ulegną pogorszeniu, przystępność cenowa zostanie zagrożona. Najwyraźniej nie ma jednej, prostej odpowiedzi na wysokie i rosnące ceny leków w Stanach Zjednoczonych.
Z University of Chicago, Chicago (RMC); i Harvard TH Chan School of Public Health, Boston (MBR)

1. Daemmrich AUS reforma systemu opieki zdrowotnej i przemysł farmaceutyczny. Dokument roboczy Harvard Business School 12-015 14 września 2011 r. (Http://www.hbs.edu/faculty/Publication%20Files/12-015.pdf).

2. Frank RG. Trwające przepisy dotyczące leków generycznych. N Engl J Med 2007; 357: 1993-1996
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
3. IMS Institute for Healthcare Informatics. Wykorzystanie leków i przesunięcie kosztów opieki zdrowotnej: przegląd stosowania leków w Stanach Zjednoczonych w 2013 r. (Https://www.imshealth.com/en/thought-leadership/ims-institute/reports/use-of-medicines- in-the-us-2013).

4. Government Accountability Office. Medicare Part B drugs: działania potrzebne do zmniejszenia zachęt finansowych do przepisywania leków 340B w uczestniczących szpitalach (http://www.gao.gov/assets/680/670676.pdf).

5. Departament Zdrowia i Opieki Społecznej, Biuro Generalnego Inspektora. Najmniej kosztowna polityka alternatywna: wpływ na leki na raka prostaty objęte Medicare Part B. OEI-12-12-00210. Listopad 2012 (http://oig.hhs.gov/oei/reports/oei-12-12-00210.pdf).

[patrz też: wniosek o leczenie odwykowe uzasadnienie, usg rzeszów prywatnie, denti med ]

Powiązane tematy z artykułem: denti med usg rzeszów prywatnie wniosek o leczenie odwykowe uzasadnienie