Świat wolny od polio – ostatnie kroki cd

September 2nd, 2018

Skuteczna synchronizacja wymaga również, aby liderzy GPEI i kraje monitorowały terminowe ukończenie kroków przygotowawczych zarówno w skali globalnej, jak iw obrębie każdego kraju (np. Zarządzanie inwentarzami tOPV, licencjonowanie bOPV, zakupy i wysyłka, zabezpieczenie zasobów finansowych, ustanowienie komunikacji oraz szkolenie logistycy, pracownicy służby zdrowia i monitory). Podobnie, jeśli nie więcej, ważne będzie monitorowanie wyników wycofania szczepionki w kwietniu 2016 r. Chociaż prawie niemożliwe jest monitorowanie każdego punktu szczepień – w samych tylko Indiach jest ponad 26 000 – ukierunkowana strategia monitorowania wysokiego poziomu – obszary o dużej powierzchni, takie jak obiekty magazynujące duże zapasy tOPV, mogłyby zapewnić dodatkowe poczucie niskiego ryzyka ponownego wystąpienia wirusa cVDPV2. Kraje będą musiały pozbyć się resztek tOPV z wykorzystaniem istniejących procedur usuwania odpadów farmaceutycznych, aby uniknąć dalszego stosowania wycofanej szczepionki. W nadchodzących miesiącach konieczne będzie więcej przygotowań do zmiany i dokończenie eliminacji polio w nadchodzących latach. Ale współpraca w wysiłkach zwalczających osiągnęła najwyższy poziom nigdy wcześniej nie osiągnięty przez społeczność szczepień. Dotarcie tutaj wymagało niestrudzonego wysiłku i praktycznych innowacji w dziedzinie nauki, polityki i wdrażania. Wykorzystanie osiągniętych dotychczas zysków powinno wpłynąć na ogólne wyeliminowanie polio na linii mety i może utorować drogę do eliminacji odry i przyszłych globalnych inicjatyw na rzecz zdrowia.
Od Task Force for Global Health (MP) i Emory University (WO) – oba w Atlancie.

1. Światowa Organizacja Zdrowia. Spotkanie grupy roboczej SAGE Polio. WHO, Genewa, 7-8 września 2015 r. (Http://www.who.int/immunization/sage/meetings/2015/october/2_SAGE_WG_report_draft_Final_clean.pdf).

2. Thompson KM, Duintjer Tebbens RJ. Modelowanie dynamiki ustania szczepionki doustnej polio. J Infect Dis 2014; 210: Suppl 1: S475-84
3. Patel M, Zipursky S, Orenstein W, Garon J, Zaffran M. końcówka polio: globalne wprowadzenie inaktywowanej szczepionki przeciw polio. Expert Rev Vaccines 2015; 14: 749-762
4. Światowa Organizacja Zdrowia. Strategiczna Grupa Doradcza ds. Szczepień (SAGE). WHO, Genewa, 20-22 października 2015 r. (Http://www.who.int/immunization/sage/meetings/2015/october/sage_report_oct_2015.pdf).

5. Estívariz CF, Anand A, Gary HE Jr i in. Immunogenność trzech dawek dwuwartościowych, trójwartościowych lub monowalentnych doustnych szczepionek przeciw wirusowi polio typu, z dwutygodniową przerwą między dawkami w Bangladeszu: otwarte, randomizowane, kontrolowane badanie z mniejszą dokładnością. Lancet Infect Dis 2015; 15: 898-904
[hasła pokrewne: implanty zębów przeciwwskazania, denti med, wniosek o leczenie odwykowe uzasadnienie ]

Powiązane tematy z artykułem: denti med implanty zębów przeciwwskazania wniosek o leczenie odwykowe uzasadnienie