Oczyszczanie organizmu
Zdrowa dieta i oczyszczanie organizmu

W kierunku niższych kosztów i lepszej opieki – zapobieganie kolizjom między reformami ukierunkowanymi na konsumenta i usługodawcę ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Znaczny lub źle ukierunkowany podział kosztów mógłby z łatwością podważyć te podejścia. Liczne badania wykazały, że dzielenie się kosztami jest tępym narzędziem, które powoduje, że pacjenci zmniejszają zarówno potrzebną, jak i nieekonomiczną opiekę. Niedawne badania wykazały, że przyjęcie wysokooprocentowanego planu zdrowotnego w populacji o stosunkowo wysokim dochodzie spowodowało zmniejszenie o 10% korzystania z usług profilaktycznych i 18-procentowy spadek wizyt lekarskich, przy czym największe spadki odnotowano w najokrutniejszej chorobie kwartyl pacjentów.5 Chociaż trendy w projektowaniu świadczeń są niepokojące, Ustawa o Adekwatnej Opiece (ACA) ustanowiła pewne ważne wymagania dotyczące planów zdrowotnych oferowanych zarówno na rynku pracodawcy, jak i na poszczególnych rynkach, w tym obowiązkowego ubezpieczenia medycznego i psychicznego oraz świadczenia bezpłatnych usług profilaktycznych. Na rynku pracodawców ACA w dużej mierze pozostawia jednak nieuregulowane projekty świadczeń, poza nałożeniem minimalnych wymogów dotyczących wartości. Indywidualne rynki ubezpieczeń, zdominowane przez giełdy państwowe i federalne, idą o kilka kroków dalej: produkty muszą należeć do jednej z czterech wartości aktuarialnych, począwszy od produktów platynowych o kompleksowych korzyściach, ale wysokich składkach, poprzez złoto i srebrne do brązowych produktów o cieńszych korzyściach, ale niskich składkach. Chociaż wszystkie produkty muszą zawierać zdefiniowany zestaw podstawowych świadczeń zdrowotnych i żaden nie może narzucać podziału kosztów przekraczającego określone roczne maksimum dla opieki w sieci, państwa mogą określić, ile elastyczności umożliwia plany zdrowotne w ustalaniu odliczeń, współpłatności i współubezpieczenia.
Ponieważ większość giełd nie standaryzuje planów świadczeń, jakie mogą zaoferować plany zdrowotne, konsumenci stają wobec mylącej gamy produktów, z których wiele podważa inicjatywy reformy systemu dostaw. Na przykład w Kolorado – którego wymiana daje plany zdrowotne w postaci darmowych projektów – mieszkańcy Denver mogą wybierać spośród 35 różnych produktów srebrnych oferowanych w ramach ośmiu planów zdrowotnych. Spośród tych produktów 15 wymaga od konsumenta spełnienia warunków udziału własnego przed wykupem ubezpieczenia w celu pokrycia kosztów opieki ambulatoryjnej. Na przykład w 2015 r. Najtańszy srebrny plan zawierał premię dla 30-latka w wysokości 183 USD miesięcznie, o połowę mniej niż najdroższego srebrnego produktu. Jednak w planie najniższych kosztów wszystkie usługi ambulatoryjne inne niż wymagane bezpłatne usługi prewencyjne i leki generyczne podlegają odliczeniu w wysokości 3 900 USD.
Kalifornia przyjęła inne podejście. Jako aktywny nabywca, Covered California, państwowa giełda ubezpieczeniowa, zdecydowała się na standaryzację projektów odliczeń, copaymentów i innych kosztów dla wszystkich zakontraktowanych planów zdrowotnych na każdym z czterech poziomów. Celem jest umożliwienie konsumentom dokonywania porównań jabłek z jabłkami w ramach planów w oparciu o koszt i strukturę sieci (zamiast trudnych do interpretacji różnic w odliczeniach i płatnościach) oraz w celu zapewnienia, że konsumenci nie napotykają zbędnych barier finansowych i inne usługi o wysokiej wartości.
Koszty ponoszone przez California Enrollees za wizyty w placówkach opieki podstawowej, czerwiec 2015. Niebieskie segmenty reprezentują zarejestrowanych (75% całości), którzy mogą uzyskać podstawową opiekę bez podlegania odliczeniu. Liczby i procenty zostały zaokrąglone.
Wykres kołowy pokazuje poziomy podziału kosztów dla 1,3 miliona zarejestrowanych na giełdzie
[więcej w: nailner lakier, mobilat żel, specmed krosno ]

Tags: , ,

No Responses to “W kierunku niższych kosztów i lepszej opieki – zapobieganie kolizjom między reformami ukierunkowanymi na konsumenta i usługodawcę ad”

 1. Olivier Says:

  Zrobiłem to badanie.

 2. Washer Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do miód[...]

 3. Mercury Reborn Says:

  Czy zawsze to wina pacjentów? Nie.

 4. Ewa Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu aparatura laboratoryjna[...]

 5. Rozalia Says:

  więcej młodych osób ma problemy z nadciśnieniem

 6. Sofa King Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu Zdrowa żywność[...]

 7. Sebastian Says:

  Najlepiej udać się do lekarza rodzinnego

Powiązane tematy z artykułem: mobilat żel nailner lakier specmed krosno